• POMOC DLA GRECKICH ZWIERZAKÓW​​​​​​​

W dniu 21.03.2023 r. została nadana paczka z preparatami od kleszczy, pcheł i robaków dla psów i kotów. Paczkę dostanie Patrycja - Polka, która mieszka w Grecji.

Młodzież naszej szkoły poznała Patrycję podczas pobytu w Tolo, gdzie wyjechała w ramach programu unijnego Erasmus+. Ta młoda dziewczyna pomaga bezdomnym zwierzętom, leczy je, sterylizuje i szuka nowych, kochających domów. W walce z bezdomnością jest całkiem sama. Dlatego uczniowie naszej szkoły postanowili jej pomóc. We współpracy z Samorządem Uczniowskim, Internetem, Biblioteką i klasą 1OPW zorganizowali Kawiarenkę walentynkową, a cały dochód przeznaczony został na zakup w.w. preparatów.

Jesteśmy dumni z naszej młodzieży za włączenie się w akcję niesienia pomocy zwierzakom oraz za okazaną wrażliwość.

​​​​​​​​​​​​​​

SU

........................................................................................................................................................................................

Happening z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w ZSP Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu

103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu obchodzono nietypowo. 10 listopada 2021 r. w godzinach 8.30-12.30 na dolnym korytarzu zorganizowano happening patriotyczny.

W ramach Szkolnego konkursu plastyczno-literackiego „Nasza Niepodległa” młodzież przygotowała różne plakaty i ulotki tematyczne związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Ponadto wyświetlano prezentacje multimedialne oraz filmy o tematyce patriotycznej na temat Józefa Piłsudskiego (patrona szkoły) i odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkie materiały multimedialne przygotowali uczniowie różnych klas.

Na wszystkich przerwach prezentowano utwory muzyczne o charakterze patriotycznym, m. in. „Marsz Polonia…”; „Orlątko”, „Orlęta”, „Matkę o twarzy czarnej”, „My, Pierwsza Brygada”, „Wolność”, „Taki kraj”.

O godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 2021 uczniowie klas mundurowych: 1 OPW, 2 OPW i 1 LP wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie uczniowie pozostałych klas razem z nauczycielami śpiewali hymn państwowy w salach lekcyjnych.

Dla społeczności szkolnej ZSP Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu obchody Narodowego Święta Niepodległości okazały się cenną lekcją historii, literatury, muzyki i przede wszystkim wychowania patriotycznego.

Inicjatorzy happeningu:

Aneta Słupczyńska, Marzena Chwaleba, Leszek Wróbel

Drodzy uczniowie

Włączmy się do akcji zbierania nakrętek na rehabilitację i leczenie Marceliny Lewickiej. Na szkolnych korytarzach pojawiły się pudełka,  do których  możecie je wrzucać. Niech to będzie Nasz wkład w pomoc potrzebującemu dziecku. Nakrętki możecie przynosić przez cały rok.