• Drogi ósmoklasisto!!! Jeśli kończysz właśnie szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej mamy coś dla Ciebie. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu sprosta Twoim wymaganiom. Nasze hasło: JEDNA SZKOŁA – WIELE PASJI, oferujemy szeroki wachlarz możliwości rozwoju i kierunków, spośród których wybierzesz coś dla siebie.
      Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu istnieje od 1925 roku. Atutem naszej szkoły jest kształcenie jednozmianowe. Uczniowie mogą korzystać z największej szkolnej hali sportowej w Zamościu. Dla uczniów spoza Zamościa zapewniamy zakwaterowanie w internacie szkolnym lub Bursie Nr 1 i 2 wraz z całodziennym wyżywieniem i opieką. Oferujemy pomoc pedagoga oraz opiekę stomatologa i pielęgniarki szkolnej. O bezpieczeństwo młodzieży troszczą się nauczyciele, którzy są wspierani przez system monitoringu cyfrowego oraz system wejścia do szkoły za pomocą Karty Szkolnej.
      Każda z naszych propozycji zawodu pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do podjęcia wymarzonej pracy lub studiowania na wybranym kierunku.  Posiadamy bardzo dobrą bazę dydaktyczną i nowoczesne pracownie tematyczne. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, zapewniający wysoki poziom kształcenia, co znajduje wyraz w wynikach egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, wynikach konkursów międzyszkolnych i ogólnopolskich, olimpiad tematycznych czy rywalizacji sportowej. Najlepsi uczniowie za swoją wytężoną pracę otrzymują stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz są nagradzani stypendiami naukowymi np. Stypendium Lubelskiej Kuźni Talentów. Dostęp do szerokiego wachlarza zajęć pozalekcyjnych, wpływa na jakość edukacji i rozwijanie najróżniejszych zainteresowań.  Od lat kształcimy kolejne pokolenia młodych ludzi, którym edukacja w naszej szkole pozwala na dalszy rozwój, dajemy możliwość zdobywania licznych certyfikatów zawodowych w ramach udziału w szkoleniach i kursach zawodowych.

W roku szkolnym 2024/2025 przygotowaliśmy ofertę edukacyjną
      w następujących klasach TECHNIKUM:

- technik architektury krajobrazu;
      - technik mechanizacja rolnictwa i agrotroniki;
      - technik rolnik;
      - technik weterynarii;
      - technik żywienia i usług gastronomicznych;
      - technik agrobiznesu;
      - technik geolog;
      - technik górnictwa otworowego;
      - technik inżynierii środowiska i melioracji;
      - technik ochrony środowiska;
      - technik ogrodnik;
      - technik turystyki na obszarach wiejskich;
      - technik usług kelnerskich.

TECHNIKUM_ZESPOL_SZKOL_PONADPODSTAWOWYCH_NR_5.pdf