•             KOŁO TEATRALNE

                    Pozalekcyjne zajęcia teatralne sprzyjają rozwijaniu twórczej aktywności młodzieży, wrażliwości, tolerancji, empatii, wyobraźni, intuicji. Zakładają one wychowanie twórczego człowieka, który potrafi podejmować wiele działań z własnej inicjatywy, nie boi się wyzwań i realizuje swoje pasje i marzenia.

                    Zajęcia Koła Teatralnego to forma pracy, która pobudza wielostronną aktywność młodego człowieka: emocjonalną, ruchową i intelektualną, wszechstronnie kształci, jest źródłem różnorodnych przeżyć emocjonalnych, związanych nie tylko z odbiorem treści, ale przede wszystkim z procesem przygotowania i wystawienia spektaklu. Rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość, intuicję, koncentrację, pamięć, inwencję twórczą, daje możliwość poznania nowych środków ekspresji i kształci umiejętność podejmowania trudnych decyzji.

                    Teatr stanowi klucz do poznawania osobowości uczniów, szansę podjęcia z nimi dyskusji na temat wartości i postaw, oceny świata i ludzi, a z punktu widzenia polonistycznego przybliża wartości tkwiące w literaturze dramatycznej, wywołuje przeżycia estetyczne tekstu za pomocą ułatwiających jego percepcję środków ekspresji wizualnej, takich jak ruch, gest, mimika, kostium, charakteryzacja, scenografia, rekwizyt, światło, oprawa sceniczna.

                    W szkolnym teatrze każdy może znaleźć swoje miejsce. Oprócz uczniów uzdolnionych aktorsko potrzebni są pomocnicy reżysera, scenografowie, wykonawcy elementów dekoracji i kostiumów, specjaliści od nagrań muzyki i efektów dźwiękowych, operatorzy oświetlenia itd.

                    Głównym założeniem Koła Teatralnego jest praktyczna edukacja młodzieży w procesie wychowania poprzez teatr. Spotkania młodzieży z teatrem to scena jej rozwoju  intelektualnego i emocjonalnego, niezwykła przygoda i piękne doświadczenie. Celem warsztatów teatralnych  jest przede wszystkim przekonanie każdego uczestnika, że jest unikatem, indywidualnością.

                    Edukacja poprzez teatr to określenie celu w kategoriach estetycznych, osobowościowych i społecznych, a więc wychowanie człowieka o bogatej, zintegrowanej osobowości, otwartego na innych ludzi i na najwyższe wartości.

                    Jeśli lubisz wyzwania, to możesz możesz rozpocząć swoją przygodę z teatrem szkolnym! Zapisy u Pani Agnieszki Oseły – polonistki oraz instruktora teatralnego.

         

        A.O.

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. J. Piłsudskiego w Zamościu, ul. Szczebrzeska 102
      • tel. 84 639 20 27, 504260191
      • Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. J. Piłsudskiego w Zamościu, ul. Szczebrzeska 102 22-400 Zamość Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych