• ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE KOŁA PRODUKCJI ROŚLINNEJ

• Celem działania Koła produkcji roślinnej jest podejmowanie inicjatyw, których realizacja służyć ma pogłębianiu wiedzy z zakresu rolnictwa, rozwijaniu zainteresowań i pasji uczniów, a także popularyzowaniu wiedzy z dziedziny rolnictwa w środowisku szkolnym.

Nadzór nad działalnością koła naukowego sprawuje opiekun koła.

Koło produkcji roślinnej swoje cele realizuje poprzez:

1. Poszerzanie wiedzy z zakresu produkcji roślinnej,
        2. Organizowanie spotkań i dyskusji dotyczących produkcji roślinnej w kraju i na świecie,
        3. Uczestnictwo w działaniach związanych z realizacją zadań szkoły.

Członkowie koła naukowego w ramach działań związanych z poszerzaniem wiedzy z zakresu produkcji roślinnej zajmują się tematyką związaną z:

- doborem roślin uprawnych do warunków klimatyczno-glebowych oraz ekonomicznych naszego regionu i kraju,

- uprawą i nawożeniem roślin uprawnych,

- oceną wpływu przemysłowych środków produkcji na plon i jakość nasion roślin uprawnych,

- racjonalnym doborem zabiegów agrotechnicznych do rośliny uprawnej.

Członkowie koła naukowego w ramach działań związanych z organizowaniem spotkań i dyskusji na temat produkcji roślinnej wraz z opiekunem koła podejmują działania polegające na:

- organizowaniu spotkań z przedstawicielami instytucji działających na rzecz rolnictwa,

- organizowaniu spotkań z rolnikami indywidualnymi.

Członkowie koła w ramach działań związanych z realizacją zadań szkoły podejmują działania polegające na:

- uczestnictwie w wyjazdach na wystawy krajowe i międzynarodowe,

- organizowaniu lub współorganizowaniu uroczystości i wystaw szkolnych.