• PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

PRZY ZSP NR5 W ZAMOŚCIU NA CZAS EPIDEMII COVID-19

&1

Zasady przebywania w bibliotece

1.Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z godzinami i dniami umieszczonymi na drzwiach wejściowych do biblioteki oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „Biblioteka”.

2. Uczeń przed wejściem do biblioteki powinien umyć lub zdezynfekować dłonie.

3. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość min. 1,5 m. od pozostałych użytkowników i personelu biblioteki.

4. Należy przestrzegać ograniczenia dotyczącego ilości osób, które jednocześnie mogą przebywać w bibliotece w jednym czasie tj. 3 osób.

5. Zabrania się używania w bibliotece urządzeń z ekranem dotykowym np.: telefon komórkowy

&2

ZASADY WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK

1.      Czytelnikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie. Książki podaje wyłącznie bibliotekarz Z użytku wyłączone są komputery, drukarki i inne pomoce naukowe wspólnego użytku.

2.      Istnieje możliwość zamawiania wcześniej książek poprzez e-dziennik (każdego dnia w godzinach9.00-11.00) lub osobiście.

3.      W celu odebrania zamówionych książek należy zgłosić się do biblioteki następnego dnia od godz. 11.30 lub po otrzymaniu potwierdzenia o realizacji zamówienia poprzez e-dziennik.

&3

ZASADY ZWROTU KSIĄŻEK

1.      Zwracaną książkę/lub książki należy położyć na specjalne do tego przeznaczone miejsce w czytelni.

2.      Przy zwrocie należy podać pracownikowi biblioteki swoje imię, nazwisko                        i klasę.

3.      Zwracane egzemplarze poddane są 2-dniowej kwarantannie i przez ten okres zostają wyłączone z wypożyczania.

&4

ZASADY POSTĘPOWANIA PRACOWNIKÓW BIBLIOTEKI

1.      Pracownicy biblioteki mają obowiązek możliwie często wietrzyć pomieszczenia biblioteki.

2.      Bibliotekarz odbierający zwroty książek i wydający zamówione egzemplarze powinien dezynfekować blat biurka, klamki i inne przestrzenie dotykane przez użytkowników.

3.      Pracownicy biblioteki powinni zadbać o bezpieczne, odizolowane miejsce kwarantanny dla książek i przechowywać je w tym miejscu 2 dni od dokonanego zwrotu.