• Klasa policyjna jest klasą Liceum Ogólnokształcącego. Oferta jest skierowana przede wszystkim do uczniów widzących swoją przyszłość w niebieskim, policyjnym mundurze. Powinni ją jednak rozważyć wszyscy, którzy myślą o pracy w pokrewnych policji służbach takich jak: służba celna, straż miejska i agencje ochrony.

Program nauczania został opracowany tak, aby zwiększyć szansę naszych absolwentów na powodzenie podczas testów rekrutacyjnych (merytorycznych i sprawnościowych) do służby w policji lub dalszej edukacji np. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych absolwenci klas policyjnych otrzymają 2 dodatkowe punkty podczas rekrutacji do pracy w Policji!

Zajęcia prowadzone są przez emerytowanych pracowników Policji.

Dodatkowo jest realizowana innowacja pedagogiczna „Edukacja policyjna”. Dzięki temu nasi uczniowie zdobywają wiedzę specjalistyczną przydatną w dalszym procesie przygotowania do zawodu policjanta. Głównym celem innowacji jest uatrakcyjnienie prowadzonych zajęć, a także rozwijanie sprawności intelektualnej i psychomotorycznej uczniów.

Młodzież zapozna się z wiadomościami z:

- zakresu historii, organizacji i roli policji w systemie bezpieczeństwa państwa;

- etyki policyjnej;

- zakresu kształtowania postaw patriotycznych, obywatelskich i szacunku do tradycji;

- zasad użyciabroni palnej i środków przymusu bezpośredniego;

- prawa karnegoi prawa wykroczeń;

- postępowania dochodzeniowego;

- przykładowymi testami psychologicznymi.

Ponadto chętni uczniowie uczestniczą w organizowanych przez szkołę zajęciach z samoobrony, kursach ochroniarskich, obozach szkoleniowych, zawodach sportowych oraz zawodach z zakresu obronności. Na zajęciach wychowania fizycznego dodatkowo realizują treści z zakresu sztuk walkii pokonywania sprawnościowego toru przeszkód.

W szkole znajduje się odpowiednia baza dydaktyczna oraz wyposażenie np.:

- nowoczesna strzelnica multimedialna;

- strzelnica na broń pneumatyczną;

- strzelnica 50 metrowa udostępniona przez Zamojskie Stowarzyszenie Strzeleckie -Twierdza;

- hala sportowa;

- siłownia.

Przedmioty uzupełniające:

- podstawy szkolenia policyjnego;

Inne zajęcia:

- szkolenie strzeleckie

Przedmioty rozszerzone:

- geografia

- informatyka

Przedmioty punktowane:

- język polski;

- matematyka;

- geografia;

- informatyka.

Języki obce:

- j. angielski - obowiązkowy;

- j. niemiecki lub j. rosyjski*

* w przypadku wyboru j. niemieckiego i j. rosyjskiego decyduje większość klasy.

Po ukończeniu klasy policyjnej i zdaniu matury można znaleźć zatrudnienie w:

-wszelkich instytucjach mundurowych, prawnych, penitencjarnych, administracji państwowej i publicznej, inspekcji i straży;

- firmach ochroniarskich, detektywistycznych (po nabyciu praktyki), dozorujących i transportujących walory i środki pieniężne;

- po uzyskaniu wykształcenia pedagogicznego lub resocjalizacyjnego w schroniskach dla nieletnich, domach wychowawczych itp.;

-instytucjach profesjonalnych niszczenia dokumentów niejawnych;

-  środkach masowego przekazu;

- aplikować do postępowania rekrutacyjnego do pracy w Policji oraz innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny a także w firmach i instytucjach z sektora ochrony osób i mienia;

- aplikować do Wyższej Szkoły Policji;

- kontynuować edukację w cywilnych szkołach i uczelniach na kierunkach z zakresu bezpieczeństwo publiczne.